Define Tuzakları Nelerdir? Nasıl Olur?

Define tuzakları, pirince dimyata giderken evdeki bulgurdan olmak deyiminin birebir aynısıdır. Define bulunduğu zaman bu işin uzmanları ilk olarak etraftaki tuzaklara kafa yorar. Bulduğunuza hemen sarılmak yerine etrafını iyice inceleyerek hiç tuzak olup olmadığını araştırmanız ilk yapmanız gereken şeydir. Sonuçta oradan canlı çıkamazsanız eğer bulduğunuz hiçbir önemi yoktur, değil mi?

Yazımıza biraz belki korkutarak başladık ancak işin ucunda hayati risk olduğundan dolayı bu açıklamayı yapmayı kendime bir borç bildim. Şimdi gelelim birazda konu ile ilgili bilgi vermeye.  Define tuzağı aslında çok rahat fark edilebilir şeylerdir. Bulduğunuzun heyecanına kapılmadan öncelikle etrafınızı güzel bir şekilde incelemelisiniz. Muhakkak size tehlikeye dair bir işaret bırakmışlardır. Şimdi size karşılaşılan birkaç define tuzağı göstererek biraz fikir sahibi olmanızı sağlayacağız.

Define Tuzakları ve Çeşitleri

Karşınıza birbirinden farklı şekilde çıkan bu tuzakları açıklarken kimi zaman gerçek resimlerden kimi zamansa teorik olarak kullanılan resimlerden yola çıkacağız.

  • Tuzaklanmış Kaya

Aşağıda resimde de görebileceğiniz gibi mağara girişini kapatması için konulan bu kaya dikkatsiz davrandığınızda ve tek başınıza iseniz sizi orada kıskıvrak yakalayabilir. İçeride bir mağarada tek başınıza kalmak istemezsiniz sanırım.

Çözüm yolu ise en güvenilir yol olan iş makinesi ile bir şekilde oraya müdahalede bulunmaktan geçer. Kayaların dikkatli baktığınızda iyice ovalleştirilmiş olduğunu görürsünüz. En ufak bir hatalı müdahalede bir tanesi kaydığında komple sistem çökecektir. O nedenle risk almaya değmez.

define tuzakları
Define Tuzakları
  • Hedef Saptırma

Kimi zaman daha değerli bir eşyayı korumak için karşı tarafa yem atmanız gerekir. Bu ilk zamanlardan beridir böyle olmuştur. O nedenle kimi zaman 10 parça eşyanızın 1 veya 2 parçasını feda ederek geriye kalanları korursunuz. Bulunması kolay olan bir yere 2 parça eşya koyduğunuz zaman defineci diğerlerini aramadan çoktan kaybolacaktır. Yerine gelenler ise zaten kazılmış diyerek daha fazla uğraşmayabilirler.

  • Zehirli Nesne

Tarihi çağlardan beridir zehir hep kullanılmıştır. Bir eşyaya dokunmadan önce zehir olup olmadığını kolay kolay anlayamazsınız. İnsanlar değerli eşyalarını zehirli şeylerle korumak istemişlerdir haklı olarak. O nedenle altın bulduğunuzda dahi ona elinizi sürmemeye özen göstermelisiniz.  Etrafta tehlike işaretlerine benzer işaretler var mı yok mu onlara dikkat edebilirsiniz.

  • Tuzak Mezar

Define tuzakları sadece kayalarda değil, aynı zamanda en çok karşılaşılan mezarlarda da bulunabilir. Alttaki resimde göreceğiniz üzere bir mezar ve size ne anlam ifade ettiğini rahatlıkla görebilirsiniz.

define tuzakları
Tuzaklı Mezar

Tuzaklı define konumuzun sonuna geldik. Yeni yazılarımızda farklı tuzakları anlatacağız. Bulmuş olduğunuz tuzaklar var ise bizimle paylaşmayı unutmayın. Bir sonraki define tuzak işaretleri konumuza bakabilirsiniz.

Define tuzakları kalp ile ilgili yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir