Definede Ayak İzi

Gün geçmiyor ki farklı bir işaretle daha karşılaşmayalım. İnsanların emanetlerini koydukları yerlere bir şekilde ipucu gizlemeleri de son derece normaldir. Bu bağlamda define işaretleri konusuna definede ayak izi işareti ile devam ediyoruz.

Bir şeyler olabileceğinden şüphelendiğiniz yerlerde ayak iyi görüyorsanız eğer pek çok anlam çıkartılabilir. Ancak genel olarak hazine 20 m çapında bir alanda bulunur. Bu bağlamda aramalarınıza yoğunlaşacağınız yeri de söylemiş olduk. Definede ayak işareti gördüğünüz zaman aklınıza hemen şunların gelmesi gerekir.

  • Tek ayak izi
  • Çift ayak izi
  • Parmaksız ayak izi

Yukarıdaki durumlara göre arayışınıza yön vereceksiniz.

Definede Ayak İzi Anlamı

Definede ayak izi gördüğünüz zamanşunlara bakmanız gerekir.

TEK AYAK İZİ

Bu işareti gördüğünüz zaman genellikle 3 – 7 – 10 m mesafede define olabilir. Eğer başparmakta bir kabartma gibi durumlar varsa o zaman 111 metreye kadar uzunluk çıkabilir. Bu nedenle define dedektörü kullanmanızı tavsiye ederiz.

Eğer ayak izi sabit bir kayada ise o zaman etrafta ikinci bir define işareti ararsınız. Tümsek veya bir taşlık yer bu işaretlerden bir tanesi olabilir.

define işaretleri
Definede ayak izi
ÇİFT AYAK İZİ

Böyle bir işaret gördüyseniz eğer önde olan ayak izi tarafında bir yer aranır. Genellikle 20 – 30 adım aralığında emaneti bulabilirsiniz. Bu civarda bir farklılık gözünüze çarparsa eğer oraya yoğunlaşmanızı tavsiye ederiz.

PARMAKSIZ AYAK İZİ

Böyle bir işaret var ise size işaret topuk ile verilmiş demektir. O zaman topuğun olduğu taraf yön kabul edilir ve aramalara o civarda yoğunlaşılması gerekir. Definede ayak izi bulmak emanete götüren ilk işareti bulmak gibidir.

Define işaretleri içerisinde bulunan ayak farklı şekillerde de karşınıza çıkabilir. Genellikle size belirttiği yön bellidir. O yön doğrultusunda araştırmalar yapmalısınız. Ancak kimi zamanlarda söylediğimiz gibi parmak izi olmaz ve topuk yönünde araştırma yapmanız gerekir. Define işaretleri ayak izi nadiren bulunsa da bulan kişi tarafından iyice araştırılırsa eğer esas emanete giden yolu rahatlıkla göstermektedir. Define haritası konusunda dikkatli olmanız ve size her zaman ikinci bir ipucu gösterildiğini bilmeniz gerekir.

Definede kapı işareti yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir