Ermeni Define İşaretleri

Ermeni define işaretleri, iyi saklanıldığı için karşılaşmak zor olsa da bulmayı başardığınız yerlerde ortalama 2 veya 3 tane işaret olur. Bunlardan birincisi define olduğunu, ikincisi yön ve mesafeyi, üçüncüsü ise gömünün yerini gösterir.

 Ermenilerin kurnaz olduğunu bilmeyen yoktur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise 3 tane işaret olacağını bilmeyen kişilerin boşa vakit harcamalarıdır. Gerçek define işareti olarak karşımıza çıkan ilk 2 işaretin etrafı bilinçsizce kazıldığından esas olan son işareti kimse fark etmez. Hatta buradaki esas amacın karşınıza çıkan iki işaret göze çok hoş gelir ve başka bir işaret olacağından şüphelenmezsiniz. Ancak göze nahoş gelen bir yerde bulunan üçüncü işareti aramak aklınıza dahi gelmez. Ok, yay, kanal ve ayak izi işaretleri genellikle son noktadır. Bunlar o kadar belirgindir ki aklınıza bu yazımızı okumadan önce şüphe dahi gelmez. İsterseniz Ermeni define işaretleri kataloğu yazımıza devam edelim.

Burada önemli olan nokta bir işaret bulmanızdan geçer. Kimi zaman sizi oklarla veya “v” harfi ile yanıltmaya dahi çalışırlar. Böyle zamanlarda bu harfin gösterdiği yere değil de arka tarafına sağ çapraza veya sol çapraza gidilmesi en doğrusu olacaktır. Bu nedenle gidiş yönünüzü doğru tarafa çevirmelisiniz.

Ermeni Define İşaretleri Kataloğu ve Çözümleri

Her define işaretleri kapsamında olduğu gibi bunlarda da Ermenilerin kullandığı ölçü birimini ve işaretleri bilmeniz gerekir. Aksi halde elinizde bir dedektör yoksa boşa vakit harcarsınız. Bu ölçü birimleri elbette ağaç, ok, yay, tek el, zincir vb kavramlar ile gösterilir. Tarihte Osmanlı döneminde azınlıklar tarafından kullanılan uzunluk birimlerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Ermeni define işareti arıyorsanız eğer ilk bilmeniz gereken çok derinde olmayacakları gerçeğidir. Çünkü yukarıda bahsettiğimiz gibi acele ile gömüldüğünden dolayı çok derin kazı yapılamamıştır.

DOĞAL ERMENİ İŞARETLERİ

Ermeniler bazı zamanlarda hiçbir işaret bırakmadan emaneti bırakırlar ve giderler. Böyle zamanlarda doğadaki pek çok yapı size bilgi verir. Özellikle ağaç konusunda bir hayli hassas olan bu kişiler, ağaçları sürekli hazine işaretleri olarak kullanmışlardır. Bu nedenle ilk dikkatinizi çeken şeyin ağaçlar olması gerektiğini hatırlatalım. Ağaç gördüğünüzde çevresinde bir araştırma yapmanızı öneririz.

Bunun haricinde ise define işaretleri ve anlamları olarak karşımıza dere, pınar ve taşlar çıkmaktadır. 3 tane taş görürseniz veya bir tepe görürseniz dikkat edin çünkü emanet bunlardan bir tanesinde saklıdır.

define işaretleri ve anlamları
Ermeni Define İşareti

Bunların dışında en sık karşılaşılan Ermeni define işaretleri ise haç, çiçek ve papatya olarak dikkat çeker. Bunlarla karşılaştığınız zaman orasının Ermeni bölgesi olduğunu ve sizinde çok şanslı bir kişi olabileceğinizi unutmayın.

Yazımızın sonuna gelirken kesin çözülmüş define işaretleri kapsamında karşınıza çıkan Ermeni mezarları konusuna da değinmek isterim. Genellikle boş çıkan bu mezarlarda işaret olarak haç veya delikli taş kullanılır. Kendinizi boşa yormanızı asla istemeyiz. O nedenle pek zorlamayın.

Rum define işaretleri ve anlamları yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir