Kaya Üzerindeki İşaretler ve Anlamları

Define işaretleri kapsamında karşımıza sürekli olarak kaya üzerine işlenmiş bir takım işaret, sembol ve yazılar çıkmaktadır. Kaya üzerindeki işaretler ve anlamları hakkında yorum yapabilmek için öncelikle onun hangi döneme ait olduğunu ve orada hangi medeniyetin yaşadığını bilmeniz gerekir. Kaya üzerindeki define işaretleri karşımıza gerçekten çok fazla miktarda çıkmaktadır. Bu durumda kaya işaretleri anlamı gibi konularda hakkında bilgi edinmelisiniz. Kaya işaretleri ve anlamları konusuna detaylı değileneceğimiz bu yazımızda karşımıza çıkabilecek olan hazine işaretleri ve anlamları şu şekildedir.

  • Kaya Üzerinde İnsan Silüeti

Kaya üzerinde bulunan bu simge özellikle elinde tarım ile ilgili (başak, tırpan ve şimşek) gibi şeyler tutuyorsa o Hitit tanrısı işaretidir. Herhangi bir hazine veya gömü işareti olmadığı için tarihi eser niteliği taşır. Ancak kaya üzerinde kabartma şekilde yapılmış bir tasvir olan insan resimleri varsa eğer o da liderlerine ait bir mezar yada Tümülüs işareti olabilir.

Bu işaretler genellikle bir uygarlığa bağlı olarak çizilen ve orada daha önce yaşamın olduğuna dair olan işaretlerdir. Herhangi bir şekilde gömü, hazine, define veya emanete götürmediği bilinir.

  • Kaya Üzerinde Ağaç İşareti

Ağaç işaretleri özellikle uzun süre yaşayan türden bir ağacı simgeliyor ise ona dikkat etmek gerekir. Üzerinde herhangi bir çizim vb şeyler var mı diye bakılır. İşarete rastlanırsa eğer işaretin anlamı araştırılmalıdır. Define işaretleri arasında ağaç ile karşılaşmak demek şansınızın yaver gideceği anlamına gelebilir. Bu gibi durumlarda kesin çözülmüş define işaretleri olarak ağacı merkez kabul eden ortalama 40 m çapında bir çember çizilerek arama yapılmalı veya bir ikinci işarete bakılmalıdır.

define işaretleri
Kaya Üzerindeki İşaretler ve Anlamları
  • Kaya Üzerinde Aslan İşareti

Kaya üzerindeki işaretler ve anlamları olarak aslan işareti orada mağara, mezar olabileceği anlamına gelir. Burada bulunacak olan emanetler, vakti zamanında lider olan kişilere ait olduğu bilinmelidir. Buraları araştırırken bir mağara görmeniz muhtemeldir. Ancak o yoksa eğer bu durumda da kaya mezar işaretleri olarak değerlendirmenizi ve bir kaya aramanızı tavsiye ederiz. İşçiliği çok zor olan bu işareti gördüğünüz yerde sizi tatmin edecek gömüye ulaşabileceğinizi bilmelisiniz.

  • Kaya Üzerinde At İşareti

Define işaretleri ve anlamları olarak at işareti gördüğünüz yerde bu resmin kafasının gösterdiği yöne dikkat etmelisiniz. Çoğu zaman sizi hazineye götürecek olan işaret burada gizlidir. Bunun dışında ise genellikle yakında olabilen bu gömü ile birlikte kuyruk ve ayaklarda sizlere bir şeyler anlatıyor olabilir.

Eğer karşınıza üzerinde binicisi olan bir at çıkarsa o zaman işler değişir. Hele ki at ve binicisi aynı yöne bakıyorlarsa o zaman sizinde o yönde bir araştırma yapmanız gerekecektir.

Kaya üzerindeki işaretler ve anlamları yazımızın sonuna gelirken merak ettikleriniz veya paylaşmak istediğiniz bir şeyler olursa yorum kısmında bizlere sorular sorabilirsiniz. Kaya içindeki define nasıl anlaşılır? Kasa kaya nasıl anlaşılır? Kaya içinde define, Gömü olan yerde toprak nasıl olur ve kaya içinde define gibi pek çok konuda sorular sorarak bizlere dönüş yapabilirsiniz.

Yuvarlak taş define işaretleri yazımızı okumak için burayı tıklayabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir