Koltuk Taşı Define İşareti

Koltuk taşı define işareti nadir görülen ancak görüldüğü zaman değerinin bilinmesi gereken define işaretleri arasında yer alır. Koltuk taşı işareti gördüğünü zaman başka bir işaret aramanıza gerek kalmaz. Hazine işaretleri arasında bilinen en direkt yollar ile sizi emanete ulaştırır.

Bu işaretin size gösterdiği yönü görmek için öncelikle taşa oturmalısınız. Ardından;

İlk olarak, sağınızdan solunuza doğru tüm görüş alanınızı 5 – 10 dakika kadar tarayın. İlginizi çekecek ne görüyorsunuz bakın.

İkinci olarak, taradığınız alanda ne görüyorsanız o sizin için iyiye işarettir. Kayalık alanlar, yığma alanlar, girişe delalet olabilecek yerler her yer sizi emanete götürebilir.

Definede koltuk taşı işareti görmek hayatınızda belki bir defa karşılaşacağınız şeylerden bir tanesidir. O nedenle bu işareti gördüğünüz zaman oldukça dikkatli olmalı ve gereken her şeyi yapmayı yapmalısınız. Dikkat etmeniz gereken nokta ise sonradan ortaya çıkan ve görüşünüzü kapatabilecek olan ağaç gibi unsurlardır. Bir ağacın yaşını tahmin ederek onun sonradan mı önceden mi orada olduğunu anlayabilirsiniz.

definede koltuk taşı işareti

Koltuk Taşı Define İşareti

Koltuk taşı define işareti olarak karşınıza çıktığında genellikle pek bir anlam veremez ve görmezden gelirsiniz. Çünkü bu taşlar zaman içerisinde ilk günkü görünürlüğünü yitirmişlerdir. Bu nedenle bulduğunuz işarette her zaman bir koltuk taşı işareti aramanız önemlidir. Define işaretleri açısından bu taşın öneminin ne kadar fazla olduğunu bilseniz sadece bu taşı dahi arayabilirsiniz.

Koltuk taşı işareti gördüğünüz yerde karşınıza aşağıdaki maddelerden bir tanesi çıkacaktır.

  • Öncelikle bulduğunuz taşın koltuk mu oturak mı olduğu konusunda kanaat getirmelisiniz. Koltuk taşında kollarınızı koyabileceğiniz bir yer varken oturak taşında ise bu yerler bulunmaz.
  • Koltuk taşı ile ilgili ilk şey önünüzde basamaklar varsa oraların kontrol edilmesi gerektiği gerçeğidir.
  • Kollarınızı koyduğunuz yerde yığma delikli bir yapı varsa o zaman karşınızdaki kayalık alanda define arama işini yapabilirsiniz.
  • Eğer bu işareti bir şekilde mağara içerisinde bulmayı başardıysanız ve etrafında kare oyma işaretleri varsa o zaman zengin oldunuz demektir. Hemen mağaranın altındaki liderin hazine dolu odalarını bulmaya bakın.

Koltuk taşı define işareti güzelliklere delalettir. Bu bağlamda yapmanız gereken ilk şey hazinenin yerini doğru tahmin etmek olmalıdır. Kesin çözülmüş define işaretleri arasında bulunan bu işaret ile birlikte ilk yapmanız gereken şeyi no koltuğa oturmaktan geçtiğini unutmayın.

  • Definede koltuk işareti gördüğünüzde yapmanız gereken şeylerden bir tanesi etrafta Tümülüs yerleri aramaktır.
  • Eğer düşündüğünüz yer yamaç gibi bir yere denk geldi ise o zaman tuzaklı define olabileceğini unutmadan işarete doğru adım atmalısınız. Su ile kurulan tuzaklar burada karşınıza çıkabilir.

Definede Koltuk Taşı İşareti

Bu durumda yazımızı kısaca toparlayacak olursak eğer koltuk taşı define işaretleri arasında şu anlamlara gelmektedir.

  • Oturma taşına oturduğunda karşında tümsek varsa o zaman ana kayanın altında emanet var demektir.
  • Koltuğun tek bir kolu varsa o zaman koltuğa oturduktan sonra o kolunuzu taşa koymalı ve o tarafları aramalısınız. Birbirine yaslı olan 2 kayanın yanında veya altında giriş bulacak ve orada zengin olacaksınız.
  • Kol konulacak yerleri yoksa o zamanda bir tepe görmelisiniz. Bu tepenin içerisinde aradığınızı bulabilirsiniz.
  • Koltuk eğer iki kişinin oturacağı kadar geniş ise o zaman horasan ile kaplı bir alanda olabilirsiniz. Koltuk taşının altını incelemeniz ve yardımcı bir işaret aramanız gerekir. Eğer yine bir şey bulamadıysanız yakınlarda Tümülüs veya kaya içerisinde emaneti bulabilirsiniz.

Koltuk taşı define işareti olarak karşımıza bu şekillerde çıkabilir. Lafı çokta uzatmanın bir anlamı yok. Sizinde karşılaştığınız farklı çeşitler varsa bizi bilgilendirmenizi rica ederiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir